Architektura: 7 korzyści z projektów opartych na drewnie

Architektura: 7 korzyści z projektów opartych na drewnie

Zastosowanie drewna w Państwa projektach architektonicznych przynosi wiele korzyści zarówno na etapie budowy, jak i w dłuższej perspektywie czasowej. Ponadto jest to element, który pozwala puścić wodze fantazji w szczegółach projektów wnętrz i elewacji. Jakby tego było mało, używając tego materiału, który był używany przez wieki ze względu na swoje właściwości generujesz korzystny wpływ na środowisko naturalne naszej planety.

Poniżej znajduje się lista 7 korzyści, które naszym zdaniem są najistotniejsze przy wyborze tego materiału i zastosowaniu go w Państwa projektach architektonicznych.

1. Prędkość w budownictwie

Klienci lubią szybkie i skuteczne efekty. Dzięki zastosowaniu tego materiału oszczędzacie Państwo czas budowy i nieuchronnie obniżacie koszty pracy. 100 metrów kwadratowych drewnianego domu można zbudować w siedem dni, a plany drewnianych konstrukcji są łatwiejsze do naśladowania niż te dla innych materiałów.

2. Przyjazne dla środowiska

Domy z drewna są trwałe, nadają się do recyklingu i są przyjazne dla środowiska. Jest to jedyny materiał neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i może magazynować dwutlenek węgla z atmosfery, co ma pozytywny wpływ na zmiany klimatyczne.

3. Wytrzymałość

Drewno jest bardzo wytrzymałym materiałem, dlatego do dziś jest stosowane w budownictwie. Element ten zapewnia trwałość, wagę i bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o fundamenty, jego odporność jest idealna dla stref sejsmicznych i słabych gruntów.

4. Oszczędności ekonomiczne

Jest to jeden z najważniejszych elementów. Jak już wspomnieliśmy, drewno pozwala na szybką budowę, co generuje oszczędności w budownictwie. Konstrukcje z drewna utrzymują umiarkowany klimat w pomieszczeniach, więc nie trzeba się martwić o wydatki na systemy klimatyzacyjne.

5. Izolacja akustyczna

Choć nie jest to najlepszy izolator dźwięku, to z drewnem mamy do czynienia w pierwszej klasie odbijaczy akustycznych, ponieważ materiał ten pochłania fale dźwiękowe. Nie bez powodu materiał ten jest stosowany w dużych salach koncertowych.

6. Tysiące gatunków drewna do wyboru

Istnieje ponad 5 tysięcy gatunków drewna, które można wykorzystać w swoich projektach architektonicznych. Jest to idealne drewno do izolacji akustycznej, ram konstrukcyjnych, wykończeń i fundamentów.

7. Estetyczne wykończenie

Niektóre z najbardziej imponujących projektów architektonicznych na świecie są skoncentrowane na drewnie. Drewniane belki mogą być eksponowane i tworzyć ciepłe otoczenie, bez potrzeby dodawania kolejnych detali do wystroju wnętrza.