Najwyższe drapacze chmur niedalekiej przyszłości

Najwyższe drapacze chmur niedalekiej przyszłości

Jeśli mówimy o architekturze, drapacze chmur to zupełna specjalizacja. Budowanie w pionie jest jednym z rozwiązań dla terytoriów, które po prostu nie mają już miejsca, aby zrobić to poziomo; dlatego też od kilku dekad konkurencja, aby dotknąć nieba wzrosła i oto niektóre z najwyższych budynków w budowie.

Obecnie Burj Khalifa jest najwyższym budynkiem na świecie, znajduje się on w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i ma 823 metry wysokości ze 163 piętrami, od 2010 roku króluje na tej pozycji, ale niedługo może się to zmienić. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć zestawienie najwyższych budynków, które są w budowie i które przewyższą Burj Khalifa.

Architektura rustykalna: synonim ponadczasowości

1. Wieża Dubai Creek

Ta wieża przewyższy Jeddah Tower i będzie miała 1300 metrów wysokości, będzie miała 210 pięter, a jej budowa ma się zakończyć w 2021 roku. Znajduje się ona w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a liderem projektu jest hiszpański architekt Santiago Calatrava.

2. Jeddah Tower

Z pogłosek wynika że, ten gigant stanie się pierwszym budynkiem z kilometrem wysokości i 167 piętrami. Będzie miał podstawę 243.866 metrów kwadratowych i architekt Adrian Smith jest odpowiedzialny za jego budowę, dowodzony przez miliardera Saudyjski książęta Alwaleed bin Talal.

One thought on “Najwyższe drapacze chmur niedalekiej przyszłości

Dodaj komentarz